Oookayama

Nem elgépelés, a hiraganás átiratában tényleg 3 db 'o' betű van. Szombaton pedig mindenki egy kicsit vidámabb és közvetlenebb.



A cseresznye még mindig virágzik

Több bejegyzés már talán nem lesz, de ezt még muszáj. Vasárnapi hanami-láz Edogawabashinál a folyóparton és a Shinjuku gyoenben.


Pöttyök

Állítólag (Shannon szerint) minden a pöttyös kabátommal kezdődött. Mindenesetre mostanában jó sok pötty van körülöttem. Aminek felettébb örülök:D Ez a hűtőszekrényem Kusama Yayoival és az import Túró Rudi hűtőmágnesekkel.
 

Virágzik a cseresznye

A tegnapi égszakadás és földindulás után ma már tényleg nekiálltak virágozni a cseresznyefák. Ilyenkor minden élő japán ember ( és a gaijinok is) kivonul a fák alá 'hanamizni', azaz enni-inni és gyönyörködni a virágokban. Ha erre nincs idő, akkor csak fényképeznek: hol a virágokat, hol egymást virággal, vagy akár önmagukat virágostól. Egy biztos, a dolog megunhatatlan.

Kanamara matsuri

Vasárnap Kawasaki környékén jártunk egy helyi matsuriban, ami azonban turisták tömegeit vonzotta. Elég volt a sok fényképezőgépes gaijint követni, hogy odataláljunk a szentélyhez. A matsurik lényege, hogy valamiféle szent dolgot hordoznak körbe körbe, miközben a tömeg sorfalat áll, vagy követi a menetet. Közben a fénykardos rendőrök és alkalmi önkéntesek terelgetik a népet, hogy ne tapossák agyon egymást. Természetesen lehet kapni témába vágó bizbaszokat és kaját minden mennyiségben (japán ember nem mulat táplálkozás nélkül). Bár a Kanamara matsuri elég különlegesnek tűnik, japán szerte rendeznek hasonló fesztiválokat az év során.

 Hogy lehet a közönséges takoyakit a normális ár ötszöröséért eladni?

 Indul a menet.

 Van, aki alkalomhoz illő jelmezbe bújt.

Hiába, a matsurik családos rendezvények.

Nyalóka.