TOTO

Akinek akár csak egyszer is volt szerencséje Japánban mosdóba menni, az rögtön tudja, hogy a Toto nem mesefigura, hanem a 95 éves japán szaniter gyár neve. Nekik köszönhetjük, hogy jobb helyeken (egyre többfelé, kivételt a kollégiumok képeznek) a wc csészék fedele maguktól felnyílik, az ülőke fűtött, a kellemetlen csobogást egy gomb megnyomásával zúgó víz hangja nyomja el és hogy lehúzáskor a szerencsétlen gaijin percekig képes tépelődni, hogy akkor most melyik gombot is kéne megnyomni, mert hogy gomb az van rengeteg. Legújabb tanóránk keretében a Toto bemutató termébe látogattunk el, ahol kicsit unalmasabb szemléltető videók után a lelkes sales manager körbejárt velünk és minden csészére ráülve elmagyarázta, hogy melyik miért tuti. A legújabb újjításuk, amit amúgy az egyetemünk egyik senseiével közösen jegyeznek, hogy a szaniter egységek mérete az építészeti méretrendhez igazított, így például egy mosdó egész csempényi szélességű. Ezen felül fontos még a jól tisztíthatóság, hogy mindenki által használható legyen és az egyes mosdóbeli elemek egységes megjelenésűek legyenek.

Itt ép a modulrendszerbe illeszkedő mosdókat csodáljuk meg, ahol a csap vízszintesen áll ki a kagylóból, így nem folyat maga alá és ott nem lesz koszos.


Ezek a japán törvényeknek megfelelő piszoárok, már az egészen kis fiúk is használni tudják, lefelé elkeskenyednek, ezért állítólag egészen közel lehet állni hozzájuk, és kisebb a mellépisilés esélye.


Ez pedig az állítható méretű helyiség, ahol kísérletezni lehet, a fal mágneses, ezért lehet próbálgatni, hogy melyik alkalmatosság hol esik legjobban kézre, illetve a wc csészét is odébb lehet húzni, hátha a faltól messzebb kényelmesebb.

3 megjegyzés:

  1. eszméletlen ez az állítható méretű szoba! itthonra is kéne belőle!

    VálaszTörlés
  2. marha jo! es mennyire igaz h a csap ala nem kell semmi mert megall a viz es egyeb trutya es nem lehet rendesen tisztitani. hm!

    VálaszTörlés